Język strony Poland
Dotacja UE

INEOS Compounds

granulaty i mieszanki PVC

INEOS to międzynarodowy koncern, który jest największym w Europie producentem polichlorku winylu S PVC. Zakłady należące do koncernu mieszczą się min. na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Szwajcarii oraz w kilku krajach skandynawskich.

INEOS to również lider najnowszych technologii branżowych, wdrażający na szeroką skalę model zarządzania jakością Total Quality Management.

Budownictwo i konstrukcje

Produkty firmy INEOS mają szerokie zastosowanie w budownictwie. To dzięki nim powstają wszelkiego rodzaju profile, listwy, okna, rynny, elewacje, rury  i wiele innych rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień.

Medycyna

Wysokojakościowe tworzywa przeznaczone do zastosowań medycznych są używane min. przy produkcji masek tlenowych, wężyków transparentnych czy woreczków do przechowywania krwi. Wszystkie mieszanki tego typu spełniają surowe normy European Pharmacopoeia: 3.1.1.1- 3.1.1.2 oraz biokompatybilności USP Class VI.

Kable i osłony

Specjalistyczne mieszanki spełniające standardy BS, VDE, CEI oraz UL  znajdują zastosowanie przy produkcji wszelkiego rodzaju kabli i osłon wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, telekomunikacji oraz w wielu innych dziedzinach.

Opakowania

Granulaty INEOS są obecne w przeróżnych opakowaniach przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Szeroki zakres właściwości tych granulatów umożliwia zastosowanie ich praktycznie w każdym rodzaju opakowań- butelkach, foliach, pudełkach oraz wielu innych.

Węże

Tworzywo sztuczne o różnych parametrach jest wykorzystywane przy produkcji elastycznych węży do transportu płynów, gazów czy też niektórych chemikaliów. Popularnym zastosowaniem są tutaj m.in. węże ogrodowe oraz strażackie.

Inne

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań tworzywa sztucznego PVC. Ale to właśnie dzięki niemu powstają rzeczy, które po prostu ułatwiają i umilają nam życie.

Tworzywa specjalne

Różnorodne mieszanki z wypełnieniem naturalnym, jak np. WPC (zawierające mączkę drzewną) lub RESYSTA (posiadająca w składzie łuski ryżowe). Dzięki temu można tworzyć materiały posiadające praktycznie nieograniczoną liczbę zastosowań.